Červen 2007

Fowlsheugh Nature Reserve + Dunnottar Castle

26. června 2007 v 16:19 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Kam na výlet?
Další místo, kam někoho vzít, pokud bydlíte v Aberdeenu, nechcete jet někam moc daleko a chcete si to užít, je Fowlsheugh... sorry, ani já nevim, jak se to vyslovuje :)) ... O co de? Fowlsheugh je rezervace, kde na útesech na jaře a v létě hnízdí údajně až 130.000 mořskejch ptáků. Můžete se volně procházet po vrcholku útesu, rackové a jiný ptáci vám lítaj okolo hlavy, hrozně řvou a celý je to prostě úžasný. Když se podíváte pod sebe, tak mezi mořem a sebou uvidíte neskutečný množství opeřenců, který navečer prakticky pokrývaj celej útes. A když je hezky a máte štěstí, tak můžete vidět i tuleně a delfíny.

Glen Muick

26. června 2007 v 15:28 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Kam na výlet?
No.. o tomhle místě jsem chtěl psát už několikrát, ale nikdy jsem se k tomu nedokopal... Až teď. Po víc než 27mi měsících, co jsem tady, budu totiž mít první návštěvu z Čech úplně a jen pro sebe. A hned taťku se ségrou. A chtěj vědět, kam je vezmu na vejlet. No, a když už to budu psát pro ně, tak proč bych to neudělal veřejně, žejo :)
Poslední dobou, kdokoliv přijede, tak první nápad, kam ho vzít, je Glen Muick.
Glen je ve skotštině údolí. Glen Muick je nádherný údolí asi tak 100km západně od Aberdeenu.

Nový přírůstek do rodiny...

21. června 2007 v 14:41 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Neodolal jsem. V pondělí jsem si koupil kytárku. Nehrál jsem už ani nepamatuju, a teď, když jsem doma na tři tejdny sám, se mi zastesklo po vibrování strunama.... tak jsem šel do nejbližší zastavárny a koupil to nejlevnější, co měli... Teď jsem spokojenej, dělaj se mi mozoule na prstech a dokonce jsem zjistil, že jsem těch pár akordů, co jsem znal, nezapomněl. Nebo aspoň ne úplně ;)
No... a abyste z toho taky něco měli, tak jsem spáchal aspoň pár foteček..

Minirecenze 3 (ano, další :P )

18. června 2007 v 3:56 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na pokoukání
Tak jsou tu další minirecenze... Nechápu jak toho tolik stíhám... Ale co... stalo se. Seřazeno.... (ano, tušíte správně)... od nejhoršího k nejlepšímu ;)

Ponožky v sandálech (diskuze?)

13. června 2007 v 16:00 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Ostatní shit
Už jsem myslel, že nic nenapíšu... ale na respektblogu jsem narazil na zajímavej článek, kterej zvednul docela silnou diskuzi... Je to Národ ponožek v sandálech od V. Pitrové. Podle paní (nebo slečny) autorky jsou ponožky v sandálech prostě průser nad všechny průsery (jo, takhle to napsala). A tohle píšu proto, že už jsem tenhle názor slyšel xkrát.
Osobně ponožky v sandálech nosim, páč je to prostě pohodlný. Bez ponožek se mi noha zpotí, klouže, dělaj se puchejře... you name it.. Navíc když už někam jdu, není to většinou jen do krámu, ale na pořádnej vejšlap. A zkuste si na 40km po horách nevzít do sandálů ponožky.... A to ani nemluvim o tom, že je tady ve Skotsku trochu chladnějc takže bez ponožek to prostě kolikrát nejde.

Na koberečku

5. června 2007 v 21:21 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Já tyhle dvojsmysly prostě miluju... Koupil jsem si koberec... konečně. Už jsem v tomhle bytě přes sedm měsíců, a k pokrytí prkenný podlahy jsem se dokopal až teď... Je tmavě hnědej a docela hezky se po něm chodí naboso. No, a když jsem byl u toho vybavování pokoje, tak jsem pořídil i dvě knihovny (jedna byla moc malá, tak jsem musel vzít dvě...), aby ty věci nemusely ležet na tom úžasnym koberci.
A proč "na koberečku"? Páč bych se tímhle chtěl věřejně omluvit svýmu tatínkovi za to, že jsem zapomněl na jeho svátek... Jsem hroznej synátor. Letos už se mi podařilo zapomenout na mamčin svátek i narozeniny... a teď ještě tohle. Fakt mě to hrozně mrzí. Rodičové... jak vás nemám na vočích, tak si prostě nevzpomenu. Nejhorší na tom je, že na to OPRAVDU myslim... snažim se nezapomenout... a když pak ono datum konečně přijde... najednou je to pryč... Ale vy snad víte, že vás mam rád i přesto, že mam děravou palici...
Takže: Všechno nejlepší k svátku, Tati :)