Duben 2007

The Cinematic Orchestra & Fitkin Wall @ Lemon Tree, Aberdeen, 25/4/2007

27. dubna 2007 v 1:15 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na poslouchání
Tak konečně! Po asi tak roce jsem konečně byl na nějakym koncertě. Mam takovej dojem, že poslední byli v loňskym březnu Clawfinger v Glasgow. Ale to je fuk, žejo, páč strádání je za mnou a dneska jsem si po dlouhý době v práci zažil takovou tu pokoncertovou únavičku, která byla vlastně i docela příjemná.

Souhrn 4

23. dubna 2007 v 14:27 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Reakce na aktuálno
Byl vyžádán další souhrn. Tady je :))

Britští odborníci vyvinuli mýdlo s kofeinem. Už brzo si ráno místo kafe s cigárem budu moct dát retko ve sprše :P

Štve mě jak se furt mele dokola jestli je lepší Sparta nebo Slavie. Nejlepší je Liberec :)

Velice pozitivní zpráva: Našel jsem nový stránky na stahování mp3 (sice za peníze, ale dá se tam najít spousta věcí, který jinde neseženete). Jmenuje se mp3stor a já zatim stáhnul 4 prakticky nesehnatelný alba Jorane (nebo oficiální stránka) a jedno od Oi Va Voi.

Poláků tu máme čim dál víc... Kolikrát se přistihnu u toho, jak přemejšlim, že bych změnil působiště. Ale přece se nebudu stěhovat ze Skotska kvůli Polákům, ne?

Sunita Williams uběhla Maratón na kosmické stanici. Nechápu.

Nový Teenage Mutant Ninja Turtles zklamaly. Babel potěšil, na Tideland a Fear and Loathing in Las Vegas se chystám ;)

A kdyby to někoho ještě pořád zajímalo... kompatibilní ženskou jsem furt nenašel.
Asi mi chybí ňákej plugin, nebo co...

Jo, a ve středu jdu do Lemon Tree na The Cinematic Orchestra. Nejspíš poreferuju :)

300: Bitva u Thermopyl

21. dubna 2007 v 12:15 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na pokoukání
Původně jsem o tomhle filmu vůbec nechtěl psát, ale dohnaly mě k tomu recenze, který čtu na internetu. Třeba na Britských Listech (kde jsou recenze dokonce dvě) považují film za rasistický, protivýchodní (hlavně protiiránský), militaristický, whitepower nebo nedotáhlý do konce, neumělý.. špatný. Historicky nevěrný.
Oproti tomu na IMDB je při hlasování 97 320 lidí průměrná známka 7,9/10, což je docela dost nad průměr. Já osobně jsem filmu dal 9/10, a to proto, že film se mi moc líbil, i když něco málo mi v něm k absolutnímu nadšení chybí.

Shortbread

18. dubna 2007 v 13:20 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Vaříme s kihsleekem :))
Takže... Slíbil jsem vám recepty... Tady máte první. A co že to budeme vařit? Nebudeme vařit nic. Budeme péct. A to tak, že hodně jednoduše. Přece do vás zkraje nemůžu tlačit nějaký složitosti, žejo. Jmenuje se to Shortbread a je to skotská specialitka. Vlastně jsou to takový jako sušenky ke kafi a tak podobně. Tyhle sušenky, kromě toho, že jsou fakt jednoduchý a dobrý, maj ještě jednu výhodu. Zasytěj. Když má člověk hlad, dá si dva tři shortbready a je to v cajku. K tomu kafčo nebo čajík nebo nic... podle libosti. Tak abych už vás nenapínal, tady je ten recept (napíšu to v originálním znění s překladem).

O Skotské kuchyni...

7. dubna 2007 v 10:39 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  O Skotsku
O tomhle jsem chtěl napsat hodně dlouho, a konečně mě k tomu vyprovokoval článek Britští školáci nenávidí Jamieho Olivera na Aktuálně.cz. No, a myslím, že teď vám k tomu jako kuchař můžu i něco objektivně napsat (nebo skoro objektivně, protože jsem furt čech, žejo...).
Jamie Oliver, pro ty kteří nevědí, je tzv. Celebrity Chef (Kuchař, který má nebo měl svoji show v televizi), a tedy v Británii velice známá osobnost. Dotáhl to dokonce tak daleko, že teď vytváří menu pro britské školy, kterého podstatou je vymýtit nezdravé jídlo (Junk Food) ze školních kuchyní. Jenže tady narazil. Britové totiž milujou svoje hamburgery, hotdogy, dušenou zeleninu a hlavně Fish and Chips, což je smažená obalovaná ryba s hranolkama solenejma vrchovatou měrou a politejma octem.... Tahle láska je zakořeněná už v desetiletejch dětech a podle toho taky Britové vypadaj.
Pak příde pan Oliver a řekne, že je to špatně, a začne jim cpát čerstvou zeleninu a zakáže křupavý hranolky.... no... a děti ho za to začnou nenávidět.

Mentální schopnosti

6. dubna 2007 v 3:18 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Zajímavosti
Dneska ráno se mi moc líbil (dokonce mě i pobavil a přidal mi na spokojenosti) jeden článeček na Aktuálně.cz, konkrétně v rubrice Zdraví. Nějaký vědci zkoušeli, jakej vliv má spaní v jedný posteli se svojí drahou polovičkou na mentální schopnosti dotyčného. Nechali několik párů spát spolu a odděleně a ráno jim pak dávali testy.
Zjistili, že muži, kteří spí se svou polovičkou v jedné posteli, jsou v testech po ránu výrazně slabší než ti, kteří spí ve vlastním pelechu. Slabší mentálně, samozřejmě. A to i za předpokladu, že s družkou spinkaj rádi. Naopak ženy, jak se dalo čekat, žádné mentální oslabení nejeví, páč prej spěj hlubším spánkem....
Takže mám o záminku, proč bejt sám, víc :p

Originální článek

A pořádnou diskuzi bych prosil :))

Children Of Men

2. dubna 2007 v 3:51 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na pokoukání
Nic jsem vám dlouho nenapsal... Stojí za to se ještě omlouvat? Už je to trapný, co? O tomhle ale napsat musim. Po Little Miss Sunshine, El Laberinto Del Fauno a Volver jsem totiž viděl čtvrtej film roku 2006, kterýmu můžu s čistym svědomím na IMDB dát 10/10. A kterej že to je? Jak nadpis napovídá, jsou to Children Of Men od Alfonso Cuaróna.