O stěračích a vyčerpání

13. února 2007 v 0:25 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Zase už jsem vám dlouho nic nenapsal.. Ale mám pro to důvod :) Jsem vystaven zvýšené psychické zátěži. Barbuše totiž přestaly fungovat stěrače.

Normálně si jedem s kámoškou na vejlet do hor, sněží.... docela dost hustě... stěrače stíraj jak o život... a pak najednou nic. Chvilku na to jen vyjeveně civim.... tohle přece nemůže bejt pravda... ne teď... 75km od domova... začnu přepínat na rychlejší a pomalejší stírání, zachvilku s tou páčkou mydlim nahoru dolu, ale ono prostě NIC... teda až na takovej zmučenej zvuk umírajícího motorku stěračů.... Přední sklo bílý.... No, tak sem zapnul topení na plný kule, aby to jako odtávalo, což docela fungovalo... Dalo se s tim jet tak 50km/h, obličej nalepenej na skle... Úplně jako kdysi v Trabantovi. Dojeli jsme do nejbližšího města, koukali jsme do motoru, zkoušeli to rozhejbat... vono když se těm stěračům jako pomohlo, tak normálně vyjely nahoru a vrátily se dolů, ale pak zas nic... No, dali jsme kafčo v hospůdce a vzhledem k tomu, že byla sobota večer a žádnej opravář už nebyl dostupnej, jsme se rozhodli, že pojedem zpátky do Aberdeenu bez stěračů... Ušetřim vás detailů, jen vám řeknu, že takhle jsem se nebál ani nepamatuju, a že jsme nakonec dojeli v pořádku.
Dneska jsem s tim jel do práce a z práce (cca. 40km dohromady), zejtra to samý a spravěj mi to asi až ve středu, takže jezdim v dešti a sněhu bez stěračů. To by člověk neřek, jak jsou takový stěrače důležitá věc. Normálně si bez nich nemůžete setřít okno a pak fakt blbě vidíte, takže musíte jet hrozně pomalu a pekelně se u toho soustředit. A vždycky, když přijedu domů, tak jsem z toho tak vykoukanej, že už nemám na nic náladu.
Tak se mějte krásně a dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 liman liman | 13. února 2007 v 8:31 | Reagovat

no, tady alespoň vidíš, jak se cejtíme my brejlouni, když sněží či prší (nejlépe horizontálně proti směru pohybu) ;-) Zvláště úžasný efekt, který asi nezažiješ v Barbuše (i když s kámoškou by to možná šlo...) je zamlžení skel při změně teplot....což už je vlastně jiná kapitola...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama