Únor 2007

Isle of Skye

24. února 2007 v 16:08 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Kam na výlet?
Isle of Skye je druhým největším skotským ostrovem. Jako většina skotských ostrovů leží u západního pobřeží, takže když se tam chcete dostat autem třeba z Aberdeenu, jako já, musíte přejet celý Skotsko napříč (cca 270km). Už samotná cesta je ale příjemná záležitost, protože projíždíte Highlandama, a to je krajina, která opravdu stojí zato vidět... Čím více jedete na sever a západ, tím míň je stromů a lidí, tím víc je hor a vody. Zvlněnou krajinu Moray (kraj skotské whisky) vystřídá brzo drsná krása dlouhých Lochů (Loch se ve Skotsku říká jak jezerům, tak i mořským zálivům) zasazených v úzkých horských údolích....

Absťák

24. února 2007 v 13:39 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Tak táhnu třetí den bez cigára... prožil jsem si pár krušnejch chvilek, jen co je pravda :) ... a furt ještě prožívám... ale začínám pozorovat i pozitivní projevy nekouření. Například jsem pořád tak nervózní, že si nemůžu zapálit, že musim neustále vyvíjet nějakou činnost... Dneska jsem si třeba uklidil svůj pokoj, srovnal všechny dokumenty, vyházel přebytečný papíry, zalil kytky, nakoupil, udělal si oběd, několik kafí a už fakt nevim, co mám dělat... Oholil jsem se včera, vypral předevčírem, venku je na to abych jel na vejlet hnusně... Zprávy mám přečtený, maily taky, na blog zrovna píšu... To vám napíšu aspoň něco o těch slibovanejch "Skájích". Vzdal jsem se představy dlouhýho článku, ale pokusim se vám sem natlačit aspoň nějaký fotky s pár chytrejma kecama okolo :)

Omluva

23. února 2007 v 1:35 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Hrozně moc se vám omlouvám, že vůbec nic nepíšu, ale prostě na to nemám moc náladu, no... Zrovna si procházim docela slušnym absťákem, rozhod jsem se, že přestanu kouřit a už mám za sebou prvních 21 hodin bez cíga (předtim cca 20-30 denně). Musim přiznat, že fakt docela trpim, jsem celej zpocenej, nervózní a nic se mi nechce... teda kromě toho, že můj nikotinu navyklý mozek se mi snaží vsugerovat, že to cigáro prostě chci.... NECHCI... Píšu proto, že jsem vám slíbil několik věcí.

Souhrn 1

17. února 2007 v 2:57 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Reakce na aktuálno
Dojmy z posledních událostí... Rozhod jsem se, že vám občas napíšu takovej souhrn toho, co se děje, co mě zaujalo a tak, než to po jednom rozpitvávat. Tak tady máte první :)

The Doors

16. února 2007 v 11:44 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na pokoukání
O filmu The Doors jsem toho hodně slyšel, poprvé asi před dvanácti lety. Každej to hrozně chválil, ale mně se nikdy nepoštěstilo ho vidět... Asi před týdnem jsem ale uspěl a dostal jsem se k jedné kopii.
Když jsem zjistil, jak je to dlouhý, tak mi dalo docela dost přemáhání si to pustit, protože moc času nemám. Nicméně učinil jsem tak, a nelitoval jsem. Musim podotknout, že miluju hudbu od The Doors. A už v úvodních titulcích se to pěkně rozjíždí. A když pak ještě vyskočil titulek "Oliver Stone Film", byl jsem ztracenej.

East Aquhorties Stone Circle

13. února 2007 v 1:55 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Kam na výlet?
Abyste mě nepodezírali z toho, že vám kecám, když říkám, že zas fotim, tak tady máte moje poslední panorámátko:
Tohle je kamennej kruh, kterej se nachází asi tak 20km severozápadně od Aberdeenu. Údajně je starej 4000-5000 let a postavili ho předkové prvních farmářů ve Skotsku.

O stěračích a vyčerpání

13. února 2007 v 0:25 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Co je u mě nového?
Zase už jsem vám dlouho nic nenapsal.. Ale mám pro to důvod :) Jsem vystaven zvýšené psychické zátěži. Barbuše totiž přestaly fungovat stěrače.

P2P TV - Spása Čecha v Británii

8. února 2007 v 18:39 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  V paWWWučině
Co uděláte, když jste v Británii a probíhá třeba Mistrovství Světa ve sjezdovém lyžování? Pokud vás teda lyžování zajímá? Budete se koukat na televizi? Hmmm... možná tak na rugby, fotbal, snooker nebo golf. Na lyže nikdy živě. Naštěstí máme vynález zvaný internet. O tom jste už někde slyšeli, ne? No, a tenhle vynález podporuje další vynález. P2P... Neboli peer to peer (rovný s rovným). A na p2p principu funguje i televize. Nebudu se zabývat tím, jestli je to legální, nebo ne. Komu je to proti srsti, ať dál nečte :)

Rocky Balboa. Věřte nevěřte...

6. února 2007 v 12:38 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Na pokoukání
Rocky... Toho zná každej, ne? Nemůžu se řadit mezi pravověrný fandy Rockyho, protože jsem neviděl čtyřku a pětku. Ani o to nestojim. Ale po přečtení recenze na definitivně poslední film Sylvesterovy ságy ve zdejším deníku Scotsman jsem neodolal, a shléhnul 6tý díl, Rocky Balboa. Psali tam, že Stallone udělal důstojnou tečku za tímto utrpením, že mu to i v těch jeho asi šedesáti letech ještě pořád sekne atd...

O Skotské Vzdělanosti

2. února 2007 v 1:07 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  O Skotsku
Hned na začátku tohoto článku bych chtěl upozornit, že nejsem odborníkem na tuto tématiku. Následující vychází pouze z mých pozorování a toho, co si pamatuju ze zpráv, takže nejspíš nejde o objektivní názor.... jen výsledky pozorování :)

Tibet - opět se střílí :((

1. února 2007 v 0:56 | Kyslikus Vulgaris Scotii |  Reakce na aktuálno
Tak jsem dnes večer jako obvykle procházel Aktuálně.cz a hned druhá zpráva mě hrozně nasrala. To se moc často nestává. Tady si ji můžete přečíst. Pokud se vám nechce, tak vám řeknu, že je to o Tibetu. Další skupinka Tibeťanů se pokoušela emigrovat ze své Čínou okupované a vykořisťované země a opět do nich bez zábran začali střílet čínský vojáci.